Arvamusfestivali aruteludisaini töötuba

Hea ideekorje läbinud arutelu korraldaja! Enne, kui pöördud esinejate poole ja mõtled, milliseid küsimusi võiks moderaator arutelus esitada, tule aruteludisaini töötuppa, mis toimuvad 11., 20. ja 28. aprillil 2018!

Aitame läbi mõelda Sinu Arvamusfestivali teemast ja eesmärgist lähtuvalt sobiliku arutelu vormi ja toetame Sind, et leiaksid huvitava lahenduse olulisele teemale. Päeva eesmärgiks on mõtestada osalejate kogemust arutelude ettevalmistamisest ning jõuda praktiliste arutelu formaatideni, mida iga töötoas osaleja saab festivali ajal oma teema raames kasutada. Aruteludisain võib olla nii arutelu korraldaja töö, kuid kindlasti oleks hea, kui sellega oleks juba koos korraldajaga seotud ka moderaator. Ootame osalema eelkõige ideekorje läbinud arutelude korraldajaid ning liituvad võivad ka juba olemasolevaid moderaatorid.

Töötuba on mõeldud nii nendele, kes on varasemalt Arvamusfestivalil osalenud kui ka uutele tulijatele. Need töötoad on Arvamusfestival 2018 avaüritused.

Osaleja lahkub töötoast:
 • teadmisega, kuidas Arvamusfestival 2018 arutelukorraldajana toimetada;
 • konkreetse arusaamisega enda Arvamusfestivali arutelu peamise fookuse ja sisu kohta,
 • vajalike teadmistega, kuidas arutelu sisukalt üles ehitada ja atmosfääri luua,
 • mõtetega, kuidas valida sobilik moderaator ja head esinejad;
 • ülevaatega aruteluformaatidest, mis Arvamusfestivalil hästi töötavad.
2017. aasta Arvamusfestivali aruteludisaini töötubade osalejate tagasiside:
 • Sain konkreetsema arusaama sellest, kuidas muuta oma arutelu ühtseks tervikuks, kui palju peaks olema osalejaid ja millist formaati kasutada. Hakkan õpitu järgi tegema korrektuure senises arutelu kondikavas.
 • Räägiti hästi Arvamusfestivali põhiselt, mis on hea, sest selle pärast koolitusele tuldud saigi. Koolitus oli kompaktne.
 • Koolitus andis mõtteid oma arutelu sisustamiseks ning tuletas meelde kõike loogilist, aga asju mida kipume unustama. Diskussioon või teiste osalejate kogemused või näited on samuti üliolulised. Hakkan arutelu teadlikumalt planeerima ning samuti olen targem konverentsikorraldaja edaspidi.
 • Tänu koolitusele jõudsime viimaks selleni, et tuvastada oma eesmärk. Lisaks soovitused publiku kaasamiseks. Arutelukava läheb kohe ümbertegemisele.

Töötuba juhendab moderaator Marleen Pedjasaar. Marleen on kogenenud moderaator ja aruteludisaini ja -juhtimise koolitaja. Marleen on moderaatorina juhtinud palju erinevaid avalikke väitlusi ning arutelusid ning koolitanud viimase 2 Arvamusfestivali arutelude korraldajaid ja moderaatoreid. 

Maksumus: 50 eurot / inimene (koos käibemaksuga), tasumine registreerumisel. Maksumus sisaldab koolituspäeva. Lõunasöök on osaleja enda kanda.
Osalejate arv: Igas töötoas on kohti kuni 15 inimesele, et õpe oleks praktiline.
Asukoht: SpeakSmart koolitusruumis "Sõna" (Telliskivi 60a, A3 hoone, sisehoovipoolne uks). Kohalejõudmise juhendi saadame registreerunutele mõned päevad enne töötoa algust.
Toimumise ajad
 • 11. aprill 10:00 - 15:30. Grupp on toimunud. 
 • 20. aprill 10:00 - 15:30. Grupp on toimunud.
 • 28. aprill 10:00 - 15:30. Grupp on toimunud.