ARVAMUSFESTIVAL 2018
aruteludisaini ja -juhtimise töötoad

Tere tulemast Arvamusfestivali töötubade registreerimislehele! Siia jõudmine tähendab, et oled edukalt läbinud ideekorje ning Sinu arutelu on valitud Arvamusfestivali programmi. Arvamusfestivali ja SpeakSmarti koostöös sündinud aruteludisaini ja -juhtimise töötoad on ideekorjest järgmine samm sisuka ja haarava arutelu korraldamiseks.

Eestis on väga raske leida teist üritust, mille osalejad oleksid mõtestatud ja sisukale arutelule nii intensiivselt keskendunud, isegi meeldivalt nõudlikud. Selle aasta Arvamusfestivali kavas konkureerivad taaskord piiratud hulgale tähelepanule ja ajale hulk omapäraseid arutelusid.
Ole uhke, et Sinu arutelu festivalile jõudis!

Arvamusfestivalil arutelu korraldamine ja läbiviimine on hea võimalus Sinu organisatsioonil tutvustada ja tõstatada enda jaoks oluline teema ning tuua see Eesti ühiskonna ette sisukal ja huvitaval viisil. Hea arutelu algab põhjalikust ettevalmistusest ning seetõttu toome Sinuni sel aastal taas kaks ettevalmistavat töötuba: arutlude korraldajatele aruteludisaini ja moderaatoritele arutelujuhtimise töötuba.

Töötubade fookus on selgelt Arvamusfestivalil – arvestame töötubades sellega, et arutelud toimuvad õues ning kohas, kus on palju melu ja vaja osalejate tähelepanu püüda. Õpitud oskuseid saad kohe rakendada nii [eel]- kui ka Arvamusfestivalil ning need on Sulle kasulikud ka igapäevases töös koosolekutel või oma meeskonna arutelusid ette valmistades.

Suure kogemusega SpeakSmart moderaator Marleen Pedjasaar, kes on ise olnud Arvamusfestivalil korduvalt arutelujuhi rollis, õpetab töötubades Arvamusfestivali hea arutelutava järgides arutelusid meeldejäävalt ja argumenteeritult disainima ja juhtima. Loe intervjuud Marleeniga siit. Aruteludisaini töötoad on toimunud. Loe rohkem SIIT.